Articles

POLITICA DE CONFIDENȚIALITATE

Încrederea și siguranța ta sunt esențiale pentru noi. Ne angajăm să le respectăm, în totalitate, iar pentru o necondiționată transparență, te invităm să parcurgi, în tihnă, rândurile de mai jos. Vei găsi informații importante despre modul în care datele tale personale sunt utilizate, stocate și protejate.

 

Angajamentul pentru confidențialitate și transparență

1) Respectăm, întru totul, confidențialitatea și opțiunile tale;

2) Ne angajăm să nu înstrăinăm, total sau parțial, datele tale personale;

3) Ne asigurăm că securitatea și confidențialitatea datelor tale personale sunt regulă de bază, în tot ceea ce facem;

4) Poți solicita sau opta, în orice moment, pentru întreruperea comunicărilor noastre și ștergerea definitivă a datelor tale personale, din baza noastră de date;

5) Ne angajăm să păstrăm datele tale în siguranță și garantam ca nu lucram cu terți.

6) Suntem complet transparenți cu privire la modul în care folosim datele tale;

 

Colectarea datelor cu caracter personal

De fiecare dată când alegi să te înregistrezi la oricare dintre newsletter-ele noastre, de pe website-ul venus.org.ro, aparținând aceluiași domeniu, alegi să te înregistrezi la un eveniment sau să achiziționezi un serviciu, ți se cere să ne furnizezi date cu caracter personal, cum ar fi: nume, prenume, adresă de e-mail și/sau număr de telefon. Nu colectăm niciodată informații cu caracter personal despre vizitatori doar la simpla accesare a website-ului. Toate informațiile pe care le colectăm și/sau primim, poartă denumirea colectivă de “Date cu caracter personal.”

 

Stocarea datelor cu caracter personal

Informațiile nu pot fi accesate decât de către echipa noastră de marketing, cu scopul exclusiv de a gestiona și trimite informații și comunicări de marketing direct, prin intermediul serviciului de email, conform opțiunilor tale.

Datele cu caracter personal au ca scop unic informarea continuă și marketingul direct și vor fi stocate pentru o perioadă de timp nelimitată și/sau până la primirea cererii de încetare a comunicării.

Te poți dezabona, oricând, de la comunicările noastre, accesând link-ul “unsubscribe/dezabonare”, de la finalul oricărui newsletter; iar pentru ștergerea completă a datelor tale cu caracter personal, te rugăm să ne scrii la This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . În termen de maxim 48h, un membru al echipei noastre te va contacta pentru a-ți confirma rezolvarea cererii tale.

 

Ce informații NU colectăm

Nu vă vom solicita și nu vom prelucra, niciodată, următoarele categorii de informații:

1. Date cu caracter personal legate de originea rasială sau etnică, de convingerile politice, religioase, filozofice ori de natură similară, de apartenență sindicală sau starea de sănătate şi viață sexuală;

2. Date genetice şi biometrice;

3. Date care permit, direct sau indirect, localizarea geografică a persoanelor fizice prin mijloace de comunicații electronice;

4. Date cu caracter personal, referitoare la săvârşirea de infracţiuni de către persoana vizată ori la condamnări penale, măsuri de siguranţă sau sancţiuni administrative ori contravenţionale aplicate persoanei vizate;

5. Date ce au ca scop monitorizarea şi/sau evaluarea unor aspecte de personalitate, precum competenţa profesională, credibilitatea, comportamentul sau alte asemenea;

6. Date ce au ca scop adoptarea unor decizii automate individuale în legătură cu analizarea solvabilităţii, a situaţiei economico-financiare, a faptelor susceptibile de a atrage răspunderea disciplinară, contravenţională sau penală a persoanelor fizice;

 

Legislație în vigoare

Politica de Confidențialitate care guvernează website-ul venus.org.ro se supune Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018.

 

Reprezentant legal

ONG-ul Venus, Asociația pentru elevarea femeii este deținatorul unic și exclusiv al tuturor informațiilor colectate prin intermediul website-ului venus.org.ro, iar reprezentantul legal al ONG-ul Venus, Asociația pentru elevarea femeii este Aida Călin.

 

Cum ne puteți contacta

Pentru orice informație suplimentară sau solicitare, privind Politica de Confidențialitate și Termenii și Condițiile generale de utilizare a website-ului, ne puteți scrie, oricând, la adresa This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Data ultimei actualizări

10 mai 2018

 

 

Recomanda acest articol

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn